Fransız Bulldog Yavrusu

 

      Fransız Bulldog Yavrusu: Fransız Bulldog ırkı bence anlatılabilecek kadar kolay bir ırk olduğunu düşünmüyorum. Her şeyden evvel o pörtlek gözleri ve tabiri caiz ise o şapşik bakışları insanı kendinden etmektedir. Benim evimde 3 tane var. Fındık, Bagira ve Şero :-). Akşam eve geldiğimde bahçede onlar ile geçirdiğim 10 dakika tüm günün stresini ve yorgunluğunu almakla birlikte, hayat enerjimi bir anda maksime etmeye yetmektedir. Sevgi kıskançlıklarının yanında o oyuncu ve sevimli halleri anlatılmaz yaşanır tabirini tam olarak ifade ettiğini düşünüyorum. Fransız Bulldog ırkı tam bir aile köpeği olduğunu düşünüyorum.

Satılık Fransız Bulldog Yavrusu

fransız bulldog

Fransız Bulldog Özellikleri

Fransız Bulldog Yavrusu Özellikleri, yuvarlak uçlu, dik ve yarasa benzeri kulakları ile güçlü, küçük bir Bulldog yavrusudur. Evcil hayvanlar ve köpeklerle olmayı severler. Fransız Bulldog yavrusu çocuklarla iyi anlaşırlar, adaptasyon kolaylığı olan, iyi birer arkadaştırlar. Bazı Fransız Bulldog yavru ırkı yabancılara temkinli yaklaşır ancak çoğu herkesle iyi geçinir. Kare düz kafası İngiliz bulldog ırkı kadar iri ve gösterişli değildir. Alın yuvarlaktır. Fransız bulldog yavrusu Omuz yüksekliği köpeğin genel yapısı dengeli olduğu sürece önemli değildir.

fransız bulldog yavrufransız bulldog yavrufransız bulldog yavru

French Bulldog Karakteri

Fransız Bulldog yavru iyi huylu ve bakımı kolay bir arkadaştır. Oyuncu ve şirin olmasının yanı sıra apartman hayatı için iyi bir bekçidir. Farelerin de acımasız avcısıdır. Tek bir kişi ile bağ kurar. Tek başına bırakılmaması gereken duygusal bir ırktır. Rahatsız edildiklerinde savunmaya geçebilir.

fransız bulldog siyahfransız bulldog merlin

Fransız Bulldohg Yaşam Ortamı 
Fransız Bulldog'lar iklim aşırılıklarına karşı duyarlıdır. Aşırı ısı bu köpekte kalp krizine neden olabilir. Bu nedenle serin iklimleri tercih ederler. Apartman hayatı için uygundur.

Fransız BUlldog Irk Kökeni 
Fransız Bulldog yavru, İngiliz Bulldog'un minyatür versiyonu olarak İngiltere'de üretildi. 1860'larda Fransız köpek yetiştiricileri bu küçük köpeklerin bazılarını Fransa'ya ithal edip onları Fransız Terrieri ile çaprazladı. Fransız yürüyüş severler arasında bu köpekler çok tutunca Fransız Bulldog ismi kabul edildi. Showlar için ırk İngiltere'ye geri getirildiğinde İngilizler bulldog'un kendi kültürlerine ait bir sembol olduğunu öne sürerek büyük tepki göstermişlerdi.

fransız bulldog yavrusufransız bulldog yavru