Doberman Yavrusu

DOBERMAN YAVRUSUDoberman Yavrusu beslemek bir ayrıcalıktır. Doberman erişkin döneme ulaştığında kısaca özelliklerini şu şekilde anlatabilirim, Doberman köpek ırkı iri bir bir köpek ırkı olmasının yanında zarafeti ile son derece göz zevki vermektedir. Doberman ırkının yüksekliği erkeklerde 65 72 cm. arası dişilerde bu mesafe 63 70 cm. arasında olmaktadır. Doberman yavrusu erişkinliğe ulaştığı dönemde kilosu erkeklerde 35 40 kg. arası dişilerde ise 30 35 kg. arasında değişmektedir. Doberman Yavrusu büyüdüğünde iyi bir bodyguard köpeğidir, özellikle sahibini korumasının yanında sahibinin yaşam alanına da son derece hassastır. Doberman bulunduğu ortamı koruması noktasında son derece başarılı bir ırktır. Doberman her ne kadar iri bir ırk olsa da evde beslenmesi anatomik özelliklerinden ve kısa tüylü olmasından dolayı daha uygundur. uygundur.

Satılık Doberman Yavrusu

dobermandobermandoberman

Doberman Özellikleri

Doberman Yavrusu özellikle ince derili bir yapıya sahip olmasından sert zemine yatması öne ve arka bacakların eklem yerlerinde nasırlar oluşmasına neden olmaktadır. Doberman Yavrusu eğitim noktasında diğer 400 köpek ırkına nazaran on derece eğitilebilirliği daha yüksek olan ve başarı seviyesi daha yüksek olan bir köpek ırkıdır. Doberman Yavrusunu en önemli özelliği sahibi odaklı bir köpek ırkı olmasıdır, Doberman Köpek ırkı sahibinin gözlerinin içine bakan ve onunla iletişim kurmayı seven bir köpek ırkıdır. Doberman Yavrusu tüy rengi olarak 4 renge ayrılmakta olup, Ülkemizde yoğun olarak görünen siyah doberman kızıl doberman , ülkemizde çok az bulunan Blue doberman ve genelde hastalıktan kaynaklanan bir renk olan beyaz (albino) doberman renkleridir. Doberman beslemek ve onunla yaşamak bir ayrıcalıktır. 

doberman yavrusudoberman yavrusudoberman yavrusu

 

Doberman Karakteri

Doberman Yavrusu, bir yüzyıldır mükemmel bir bekçi köpeği olarak üretilen Doberman Pinscher şaşırtıcı derecede azimli olmasının yanı sıra enerjik ve güçlü bir ırktır. Çok yönlü, oldukça zeki ve eğitimi kolaydır. Kararlı, korkusuz ve kendine güvenen, ancak asla vahşi bir köpek değildir. Ailesi ile birlikteyken asil, sadık ve sevgi doludur. Aile üyelerine fiziksel olarak da yakın olmak ister. Doberman koruyucu ve kendini ailesine adayan oldukça insana dönük bir köpektir. 

doberman yavrusudoberman yavrusudoberman yavrusu

Doberman Yaşam Ortamı

Doberman Yavrusu eterli egzersiz sağlanırsa apartman dairesinde de rahatlıkla yaşayabilir. Fakat her zaman belirttiğim gibi orta ve büyük ırk köpeklerin en ideal yaşam alanları kesinlikle doğaldır ve doğal ortamda her zaman daha mutludurlar. Dobermanlar soğuğa karşı duyarlı olduğundan bahçe köpeği değillerdir.

satılık doberman yavrusu fiyatları