Alman Kurdu Yavrusu

      Alman Kurdu Yavrusu, sayfamızda satışta olan alman kurdu yavrularımıza ait görselleri göreceksiniz. Alman kurdu Yavrusu sahiplenirken öncelikli olarak alman kurdu yavrusunun fiyatından daha çok yetişkin olması durumunda sergileyeceği anatomik özellikleri olmalıdır. Alman Kurdu yavrusu sahiplenirken mutlaka alman kurdu yavrusunun anne sütünden kesilmesini müteakip izleyeceği görsel değişiklikleri iyi bilmeniz gerekmektedir, aksi takdirde satıcının bilgi inisiyatifiyle tamamen hayal kurmak ve beklemek zorunda kalabilirsiniz. Alman Kurdu yavrularımız anne sütünden kesilmiş olup, Yirmi günlükken ve Otuz sekiz günlükken iç parazit uygulamaları ve zamanı gelen diğer ana aşı uygulamaları sorumlu veteriner hekimi tarafından tatbik edilip aşı karnelerine işlenmiştir.  Alman kurdu yavrularımız FCI ırk standartları belirleme federasyonu kriterlerinde olup anne ve baba sülalesi son derece elit kalitededir. Alman kurdu yavrusu sahiplenirken dikkat edilmesi gereken husus yavrunun ırk ve karakteristik özelliklerini yansıtıp yansıtmadığına bakılmalıdır.

     Alman Kurdu Yavrusu sahiplenirken satıcının dünya şampiyonunun oğlu, torunu veya A şecereli, kırmızı şecereli gibi terimlerini dikkate almak yerine köpeği ırk geçmişini yerinde görmelerini tavsiye ederim. Ben 24 yıllık meslek hayatımda henüz Türkiye' de bir dünya şampiyonu alman kurdunun yavrusunu göremedim :-). Satıcının vereceği bilgilere tabii ki kulak kabartılmalı ama alman kurdu yavrusu alacak kişinin de bu ırk hakkında araştırma yapması, doğduğu andan itibaren gençlik dönemine kadar olan süreçte anatomik olarak değişimlerini iyi bilmesi gerekmektedir. Alman kurdu yavrusu dünyaya geldiği zaman siyah bir tüy tabakasına sahip olup, kulakları ise tamamen düşük durumdadır. Alman kurdu yavrusu kulaklarını 4. aydan itibaren sıra ile diker ve bazen diktiği kulağını kısa sürede olsa tekrar indirebilir bu durum normaldir. Bazen de diş değişim döneminin uzun sürmesi durumunda kulaklarını dikmesi de bir miktar gecikebilir.

Satılık Alman Kurdu Yavrusu

      Alman Kurdu Yavrusu sütten kesilmesini müteakip 4. ayın bitimine kadar kuru mama ile beslenilmesi ve devamında ev yemeklerine geçmesini tavsiye ederim. Bir çok veteriner hekim benim bu yünde tavsiyelerime katılmamaktadırlar, kendilerin saygı ile karşılıyorum, lakin bir poşetin içinde açıldıktan sonra aylarca bozulmayan bir gıda benim nazarımda faydalı bir gıda olmanın dışında tamamen kimyasallaştırılmış bir yiyecektir. Her zaman dile getirdiğim gibi, doğadan doğal olan yemek istedikleri her şeyi yiyebilirler. Bu beslenme tarzı onların yaradılışında vardır. Et obur bir yapıya sahip olduklarını biliriz lakin bir çoğumuzun köpeği severek ve isteyerek karpuz, kavun, elma armut gibi meyveleri bizimle birlikte yemektedirler ve bu yedikleri doğal oldukları için onlara zarar vermez. Unutmayın ki, hiç bir köpek sigara, alkol, uyuşturucu kullanmazlar, demek ki köpek zararlı olan hiç bir şeyi yiyip içmezler. Alman kurdu yavrularının beslenmesinde mümkün olduğunca yemeklerine az da olsa kaymaksız yoğurt ve haftada bir kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz yağsız peynir ilave etmek kıkırdak ve kemik yapılarının güçlenmesinde olumlu olacaktır. Burada özellikle şunu da belirtmek isterim ki, bu yazdıklarım tamamen kendi mesleki düşüncelerim olup, veteriner hekiminizin tavsiyeleri her zaman öncelikli olmalıdır.

      Alman Kurdu Yavrusunu sahiplendikten sonra aşı uygulamalarına veteriner hekimin tavsiyeleri doğrultusunda riayet etmek gerekir, özellikle ana aşı uygulamaları tamamlanana kadar diğer köpeklerle birlikte olmamasına dikkat edilmelidir.

satılık alman kurdu k9 yavrusu fiyatları